Flexwoningen Diever: goed begin, maar niet voldoende

De motie van PvdA, Progressief Westerveld en VVD uit 2022 Roept het college op: tot het versneld bouwen van minimaal 50 flexwoningen, waarvan het merendeel
huurwoningen is, te verdelen in een evenwichtige verhouding aan starters, ouderen, statushouders en andere aandachts-groepen, binnen een jaar te realiseren, bij voorkeur in of bij de vier grote kernen. Het duurde tot december 2024 voordat aan deze motie gedeeltelijk uitvoering werd gegeven. 

Judith Staalman voerde namens Progressief Westerveld het woord:

In het raadsvoorstel geeft het college aan dat zij d.m.v. dit voorstel gevolg geeft aan o.a. de bijgevoegde motie uit 2022 waarin PvdA, PW en de VVD oproepen tot het bouwen van ten minste 50 flexwoningen en aan het uitvoeringsprogramma Woonvisie. Het is een eerste stap want het betreft op deze locatie 20 flexwoningen voor doelgroepen.

Wij hebben  kennis genomen van de stedenbouwkundige schets die gemaakt is voor de locatie Dingspil in Diever. Het is een uitgebreide schets en werkboek stedenbouwkundige verkaveling waarin o.a. een uitgebreide locatieanalyse gedaan is en ingegaan wordt op de geschiedenis van deze plek aan de rand van de es. Voor PW is het van groot belang hoe met deze es wordt omgegaan.

Er was veel animo voor de voorlichtingsavond  die in het buurthuis gehouden werd. Er werden veel vragen opgeworpen. Wij gaan ervan uit dat deze vragen in de uitvoering worden mee genomen. Een vraag die ik vaak heb gehoord is hoe deze wijk wordt ontsloten.

Een tweede besluit betreft de scenario’s. Het college gaat voor scenario 3 en dat ondersteunen wij. Het is een duur scenario maar geeft wel de meeste flexibiliteit. Immers we gaan  voor 15 jaar met daarna een besluit tot verlenging of anderszins al naar gelang de situatie. Er kan in 15 jaar een hoop veranderen.

Het derde besluit is om een voorbereidingskrediet beschikbaar te stellen en ook met dat besluit kunnen wij instemmen.

Progressief Westerveld is blij dat het eerste deel van de motie nu uitgevoerd gaat worden en ziet uit naar het vervolg van dit traject en naar volgende projecten voor het realiseren van o.a. flexwoningen waar de inwoners zoveel behoefte aan hebben.